„Siluetizirani portreti književnika“ izložba likovnih radova učenika OŠ Braća Ribar uz manifestaciju Mjesec hrvatske knjige

Autor: DANIJELA SELAK, 29. 10. 2021.

I ovu jesen učenici naše škole posegli su za knjigom, olovkom i kistom sa željom  da uče istražujući i izražavajući se u različitim medijima. Zadana tema bili  su dječji književnici koje je trebalo dočarati putem fotografije te likovnog i literarnog izraza.

Slijedom navedenih aktivnosti, a sa željom da se oda počast našim klasicima dječje književnosti, nastali su siluetizirani portreti književnika.

Portreti književnika na način kojim su se izrazili učenici OŠ Braća Ribar predstavljaju određeni izazov i potrebu za rješenjem enigme. Siluetizirani portret je zanimljiv i postavlja brojna pitanja svom promatraču. Odgovori su ponuđeni, a na promatraču je da ih pronađe i putem fotografije otkrije kojoj silueti pripada koji književnik. Zamišljeno je da uz pomoć kartica zainteresirani promatrač dobije uvid ili osvježi memoriju vezano za značajne ličnosti kao što su: August Šenoa, Ivana Brlić-Mažuranić, Jagoda Truhelka, Mato Lovrak, Grgor Vitez, Ivan Kušan, Sunčana Škrinjarić, Danijel Dragojević i Sanja Pilić.

Idejni autori izloženih radova učenici su osmog razreda:

Fotografija: Dora Lipovac.

Autori siluetiziranih portreta, teksta o piscu, osobnih dojmova i plakata:

Dalia Lađević, Adriano Mionić, Patricija Podunavac, Korina Dragosavljević,

Petra Lucija Selak, Matija Butković, Marina Bubalo, Franka Išek, Ana Hren,

Ana Vuić, Ema  Somić, Mia Turkman, Leo Jankovec, Lana Paramin, Paola

Bauman i Karlo Medaković.

Mentorica učenicima: Jasminka Vidović Buinac, prof.

Ova zanimljiva izložba postavljena je u izlogu Dječjeg odjela Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac u Trećoj ulici te se može pogledati od 18.10.2021. do 15.11.2021.godine.

Svi ste pozvani!