"Poruke/Mess@ges"

Autor: Ivan Koreny, 20. 3. 2014.

Zanimljiva međunarodna izložba digitalnih foto-poruka djece i mladih u dobi od 12 do 19 godina nazvana Poruke/Mess@ges mogla se pogledati u Gradskoj galeriji Striegl od 19. do 8. ožujka ove godine.

Do realizacije izložbe je došlo kroz inicijativu profesorice Jasminke Vidović Buinac koja je ujedno i mentorica učenicama Borni Heinemann i Ani-Mariji Antić iz OŠ Braće Ribar čiji radovi su uvršteni u ovu izložbu.

Na izložbi je predstavljeno 102 rada učenika osnovnih i srednjih škola iz Portugala, Slovenije, Španjolske i Hrvatske, čiji je cilj uspostaviti komunikaciju s ciljanim primateljima poruke. Stoga je svakoj fotografiji, uz naznačenog primatelja, pridružena i tekstualna poruka.

Izložba je dio projekta udruge Hrvatsko vijeće Međunarodnog društva za obrazovanje putem umjetnosti InSEA, ostvarenog pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Autorica projekta i izložbe je Mirjana tomašević Dančević, nastavnica, umjetnica i predsjednica gore navedene udruge.

Na otvorenju izložbe okupljenim učenicima, likovnim pedagozima, profesorima i gostima obratile su se: kustosica Gradske galerije Striegl Alma Trauber, povjesničarska umjetnosti i autorica izložbe Mirjana Tomašević Dančević koja je realizirala nekoliko uspješnih projekata u kojima se djecu i mlade poticalo na aktivno i angažirano samoizražavanje putem digitalne fotografije.

Jasminka Vidović Buinac

Priloženi dokumenti: