Završetak edukacije o vršnjačkoj medijaciji

Autor: Ivan Koreny, 17. 6. 2015.

Ove školske godine je naša škola sudjelovala u projektu Udruge za djecu i mlade Novi svijet "Povjetarac - Bonaca / Vršnjačka medijacija".

Pogledajte  foto - galeriju dodjele diploma!

Ovaj veliki međužupanijski projekt se odvijao u četiri škole u četiri različite županije - uz našu školu tu su još i OŠ Stjepana  Radića iz Božjakovine (Zagrebačka županija), OŠ Donja Dubrava (Međimurska županija) i OŠ Okučani (Brodsko - posavska županija). Udruga Novi svijet je organizirala vrlo poučnu i zanimljivu edukaciju za mentore medijacije koji su tijekom drugog polugodišta svaki u svojim školama provodili edukaciju o medijaciji za zainteresirane učenike 6. razreda. Za sve one koji ne znaju, medijacija se  još naziva i postupak mirenja, što znači da medijator mora znati kako na vrlo točan, precizan i jasan način pomoći sukobljenim stranama da same dođu do rješenja sukoba. Kako su u školama česti sukobi među vršnjacima, sigurni smo da će od iduće godine biti dosta posla za naše medijatore. Na početku iduće školske godine preko učenika predstavnika u Vijeću učenika će svi učenici naše škole biti informirani o tome kako se mogu obratiti za pomoć medijatora, i tako će cijeli projekt vršnjačke medijacije konačno zaživjeti! Tome se veselimo jer ćemo biti prva sisačka osnovna škola koja provodi vršnjačku medijaciju!

Učenici koji su prošli edukaciju medijacije su:

1. Marina Belčić (6.c)

2. Jakša Berić (6.b)

3. Gabrijel Hodalj (6.b)

4. Angelo Kelava (6.b)

5. Ana Kljaić (6.c)

6. Ema Lukšić (6.c)

7. Juraj Markulin (6.b)

8. Elza Nadarević (6.a)

9. Domagoj Sertić (6.a)

10. Tanja Soldat (6.c)

11. Matea Tomašić (6.c)