Our friends from Cyprus

Autor: Ivan Koreny, 20. 12. 2015.

U tijeku je još jedan eTwinning projekt u našoj školi! Ove godine projekt „Our friends from…“ osmislili su učitelji Ivančica Puškarić i Filippos Yiapanis sa Cipra. U petak, 4. prosinca 2015. učenici 6. c razrednog odjela po drugi puta su komunicirali sa svojim prijateljima iz Russian English Private School L.I.T.C. iz Limassola na Cipru.

Detaljnije o projektu pročitajte u nastavku

Nakon što su se tijekom prvog razgovora Skypeom u listopadu svi sudionici projekta predstavili i rekli ponešto o svojim interesima i hobijima, u ovom, drugom susretu, puno su saznali o školi svojih prijatelja. Tako, na primjer, naši šestaši sada znaju koliko učenika ima ciparska škola, koje predmete imaju, kako izgleda njihova školska uniforma, koje sportove igraju (zamislite, rukomet uopće nije popularan na Cipru!) i štošta drugo. Učenike sa Cipra je također zanimalo što mi učimo i koje sportove igramo, ali i imamo li bazen u školi i školsku zastavu, ima li kod nas problema s disciplinom, učimo li francuski i još puno toga. Dogovoren je i treći susret kad će učenici 6. c i njihovi prijatelji razmjenjivati informacije o svojim gradovima, a kruna projekta bit će predstavljanje projekta „Our friends from…“ na proljetnom projektnom danu u svibnju. Dođite na prezentaciju, sudjelujte u kvizu i bolje upoznajte Cipar!