Zdravom prehranom u novu školsku godinu

Autor: Marijana Zabrešćak, 7. 9. 2017.

Početak ove školske godine za našu je školu i više nego zanimljiv. Zbog povećane potrebe usluge produženog boravka, adaptiran je bivši školski stan. Adaptirana je i školska kuhinja čije se svečano otvorenje zbillo 6. rujna.  Zahvaljujući pobjedi na javnom natječaju tvrtke Delimano, a uz veliku pomoć učiteljice Nine Ceković Prangovski te učenika 4. A, u školskoj su kuhinji obnovljenje zidne vodovodne instalacije, postavljene keramičke pločice te trodijelni sudoper. Kuhinju krasi i nova perilica suđa koja će malo olakšati posao našim vrijednim kuharicama.

Marijana Zabrešćak

Polovicom rujna u školsku blagavaonicu bit će postavljeni novi sklopivi sjedivi stolovi. Stolovi su većim dijelom poklon tvrtke Delimano, a manjim Grada Siska. Prostor kuhinje i blagavaonice dodatno je osvježen i bojanjem zidova. Ova priča postaje dodatno zanimljiva činjenicom da je naša škola u sklopu Delimanovog natječaja postala prva školska ustanova s certifikatom Healthy Meal Standard. To znači da će, kako je naglasila ravnateljica škole Vesna Šebek, učenici ove škole svakoga dana jesti zdrave, tople obroke te puno voća i povrća. Svi djelatnici škole besplatno su educirani, a onima koji su, po završetku edukacije, ostvarili najbolji rezultat, dodjeljeni su certifikati. Cijela se priča odvijala pod budnim okom nutricionistice Dijane Gluhak koja je zajedno s našim kuharicama osmislila jelovnik u skladu HMS i za zdrave, ali i za učenike s dijabetesom. Zahvaljujući još jednom javnom natječaju, škola će od tvrtke Kaufland dobivati svježe voće i povrće i time dodatno obogatiti ovu i ovako odličnu priču o  prehrani. Ne postoji nezdrava hrana, već nezdrava prehrana, stoga, dragi čitatelju, promisli jer mi smo ono  što jedemo.

Sva ova događanja popratili su novinari s radija, televizije te tiskanih medija.

Pogledajte fotografije: