Međunarodni natječaj: Osjećaj radosti u mediju digitalne fotografije

Autor: Ivan Koreny, 12. 11. 2012.

U organizaciji članova Hrvatskog vijeća Međunarodnog društva za obrazovanje putem umjetnosti – In SEA (HRV – In SEA) i pod stručnim vodstvom profesorice Mirjane Tomašević Dančević u proteklim godinama provodi se projekt međunarodnog natječaja pod nazivom Kako izraziti osjećaj u mediju digitalne fotografije?

Predmetni natječaj namijenjen je učenicama i učenicima od 12 do 19 godina i edukatorima, a ciljevi projekta su: potaknuti razmišljanja o osjećajima, svojima i osjećajima drugih, potaknuti razgovor o osjećajima (vizualno i riječima), prakticirati izražavanje osjećaja u vizualnoj umjetnosti i u likovnom izrazu djece i mladih.

Faze ovoga Projekta predstavljene su na 33. Svjetskom kongresu InSEA-e u Budimpešti, Europskom kongresu InSEA-e u Lemesósu, na stručnim skupovima za hrvatske učitelje i nastavnike i u nekoliko objavljenih članaka.

Ovogodišnja tema natječaja bila je Osjećaj radosti. Od 229 prijavljenih fotografija učenica i učenika iz Filipina, Portugala, SAD-a, Slovenije i Hrvatske u katalog izložbe odabrano je 112 fotografija među kojima su i dva rada naših učenica Franke Knežević i Lucije Kosine (OŠ Braća Ribar, Sisak).

Fotografija Franke Knežević nosi naziv Bella a

Lucije Kosine Prije izlaska na pozornicu. Predmetne fotografije nastale su u okviru programa rada foto skupine OŠ Braća Ribar pod stručnim vodstvom profesorice Jasminke Vidović Buinac.

Završna svečanost javnog predstavljanja odabranih fotografija održana je 09. studenog 2012.g. u gradskom muzeju grada Jastrebarskog i bit će otvorena za javnost do 28. studenog ove godine.

InSEA je međunarodno društvo za obrazovanje putem umjetnosti koje potiče i unapređuje kreativno obrazovanje putem umjetnosti u cijelome svijetu i promiče međunarodno razumijevanje.

Sisak, 09. studeni 2012.g.

Jasminka Vidović Buinac

Međunarodni natječaj: Osjećaj radosti u mediju digitalne fotografije

Autor: Ivan Koreny, 12. 11. 2012.

Fotografija Franke Knežević nosi naziv Bella a

Sisak, 09. studeni 2012.g.

Jasminka Vidović Buinac