Rezultati školskog natjecanja LIK 2013.

Autor: Ivan Koreny, 22. 2. 2013.

Na školskom natjecanju iz likovne kulture pod nazivom LIK sudjelovalo je 30 učenika viših razreda, a za višu razinu natjecanja odabrano je 13 radova.

Ovogodišnja tema natjecanja je eko-etno moda i održivi razvoj.

Učenicima je zadano da kreiraju jedan odjevni predmet u kombiniranoj tehnici asemblaža /assemblage/. Veličina je određena proporcijama autora. Materijali se odnose na reciklirane sastavnice: plastične vrećice, stare zemljopisne mape, nošenu odjeću, traperice, restle tekstila, staru čipku, dijelove nošnje, zastora, novinski papir, ukrasne vrećice, perje, perlice, gumbe, vunu…Učenici su nakon skiciranja zamišljenog modela uzeli svoje mjere i prenijeli ih na kroj. Iskrojene dijelove spajali su različitim pomagalima ovisno o prirodi materijala.

Pri realizaciji ovogodišnjeg zadatka nesebično su nam pomogli roditelji na način da su učenici imali na raspolaganju restle tekstila iz TKT Zlatna igla - Siscia, raznobojne plastične folije za izradu vrećica tvrtke Ipak iz Siska i jednu modnu lutku. Ovom prilikom se toplo zahvaljujemo roditeljima na svesrdnoj pomoći.

Najuspješniji dizajneri odjeće:

Lorena Koren, Ivana Kroupa, Ellen Salijeva, Josip Škrinjar, Petra Stuparić,  Dora Rukavina, Ivana Heidi Takač, Lucija Radić, Magdalena Šimek, Tara Jazbinšek, Lucija Kolar, Lučija Vukorepa i Petra Borić.

Mentorica: Jasminka Vidović Buinac, prof.

POGLEDAJTE IZLOŽBU USPJEŠNIH DIZAJNERA:

Rezultati školskog natjecanja LIK 2013.

Autor: Ivan Koreny, 22. 2. 2013.

Ovogodišnja tema natjecanja je eko-etno moda i održivi razvoj.

Najuspješniji dizajneri odjeće:

Mentorica: Jasminka Vidović Buinac, prof.

POGLEDAJTE IZLOŽBU USPJEŠNIH DIZAJNERA: