EKO-ETNO MODA: Dizajnerski radovi učenika OŠ Braće Ribar

Autor: Ivan Koreny, 12. 3. 2013.

U knjižnici „Vlado Gotovac“ Odjel Caprag, od ponedjeljka, 11.03.2013. god. možete pogledati izložbu radova naših učenika.

Radovi učenika nastali su iz: papira, papirnate ambalaže, plastike, nošene odjeće, tekstilnog restla, ručnog veza, heklanih elemenata, lego oblika, dugmadi, perja, čipke, skaja, lika, žice, vune, konca… na način da su krojeni te spajani šivanjem, klamanjem, lijepljenjem, etc.

Izložbu čine predmeti odjevnog dizajna i modnih dodataka kao što su kape, šeširi i torbe. Haljine su najzastupljenije, potom slijede pregače, suknje, jedna jakna i tunika. Dizajnerski radovi su riješeni na zanimljiv način uz poštivanje kombinirane likovne tehnike asemblaža.

Naglasak se stavlja na održivi razvoj koji podrazumijeva brigu o zaštiti čovjekovog okoliša i tehnološkim procesima koji se bave reciklažom otpada. Učenici su na likovnoj radionici zaključili da: „Pravilnom reciklažom možemo poboljšati čovjekov život na planeti“.

Najuspješniji kreatori/ce su:

Tara Jazbinšek, Tea Miličić, Lučija Vukorepa, Martin Drčić, Petra Borić, Katja Herak, Danijela Prskalo, Magdalena Šimek, Lucija Radić, Ana Aleksić, Ana Marija Paramin, Antonio Žugaj, Patricija Kosina, Dora Rukavina, Ivana Kroupa, Lorena Koren, Josip Škrinjar, Ellen Salijeva, Patra Stuparić, Maja Šep, Ivana Heidi Takač, Petra Cestarić, Anita Karagić, Katarina Šaban, Klara Vujić i Helena Šašo pod vodstvom učiteljice Jasminke V. Buinac.

EKO-ETNO MODA: Dizajnerski radovi učenika OŠ Braće Ribar

Autor: Ivan Koreny, 12. 3. 2013.

Najuspješniji kreatori/ce su: