Transpozicija književnog djela u likovni objekt – izložba likovnih radova učenika OŠ Braća Ribar

Autor: Ivan Koreny, 3. 11. 2014.

Naziv je to izložbe koja je otvorena 29.10.2014. godine u Maloj knjižnici uz prigodni program i može se pogledati do 28.11.2014. Povedite svoje najmilije i pogledajte radove naših kreativaca!

Izložba sadrži portrete hrvatskih književnika u različitim likovnim tehnikama i dimenzijama prikupljene u proteklih nekoliko godina.

Pored dvodimenzionalnih izloženi su i trodimenzionalni radovi koji se odnose na oblikovanje papirom i oslikavanje a kao polazni se objekt koristi knjiga. Na ovaj način stare i neupotrebljive knjige transformacijom dobivaju novo značenje kao skulpture ili mobili.

Radove izlaže preko 50 autora viših razreda škole pod mentorstvom učiteljice Jasminke Vidović Buinac.

Uz uvodne riječi knjižničarke Gordane Bjelovarac program je otvorio školski zbor pod vodstvom mentorice učiteljice Helene Filipović kao i mali knjižničari s kratkim recitalom pod vodstvom mentorice knjižničarke Aseme Kurtović.

PORUKA IZLOŽBE: Kreativnom reciklažom naglašava se važnost knjige kao kulturne baštine u vrijeme digitalne ere.

Jasminka Vidović Buinac

Autor: Ivan Koreny, 3. 11. 2014.

Jasminka Vidović Buinac