Dan Europe u PŠ Žabno

Autor: Ivan Koreny, 16. 5. 2016.

Povodom Dana Europe i Europskog tjedna, učenici Područne škole Žabno obilježili su Dan Europe nizom aktivnosti. Građanska inicijativa „Moj grad Sisak" je organizirala dvije radionice za učenike od prvog do četvrtog razreda u Područnoj školi Žabno. Radionice je vodila magistra znanosti Daša Poredoš Lavor koja je s učenicima razgovarala o zemljama Europske unije i njihovim znamenitostima, obilježjima novčanih jedinica eura i kune te o važnim povijesnim i društvenim ličnostima iz raznih zemalja Europe.

Nakon radionica, učenici su crtali ono što ih je najviše dojmimo i pojedinačno su prezentirali svoje radove, a tijekom svog rada, osvježili su se prirodnim čipsom od jabuke i ukusnim jabučnim sokom iz praktikuma Srednje škole Petrinja. Učenici Područne škole Žabno nastavili su s obilježavanjem Dana Europe i Europskog tjedna prigodnim temama, kako na satu razrednika, tako i na satovima hrvatskog jezika, likovne kulture i satu prirode i društva. Učenici su, između ostalog, saznali da je 9.05.1950.godine donesena "Schumanova deklaracija" o stvaranju Europske zajednice na čijim je temeljima nastala današnja Europska unija . Bio je to Projektni dan posvećen Danu Europe koji je proveden u ugodnim, zanimljivim i poučnim aktivnostima .

Mirjana Kraker

Dan Europe u PŠ Žabno

Autor: Ivan Koreny, 16. 5. 2016.

Mirjana Kraker