Obilježili smo Dan neovisnosti

Autor: DANIJELA SELAK, 12. 10. 2016.

U našoj školi tradicionalno obilježavamo Dan neovisnosti Republike Hrvatske. Ove smo godine prigodnim programom obilježili 25 godina neovisnosti. Svečanost je bila drugačija nego do sada. Prvi je put program održan ispred škole i to za sve učenike predmetne nastave. Uvodnu je riječ držao učitelj povijesti Tomislav Turkalj. Prisutne je podsjetio zašto se obilježava Dan neovisnosti i što se dogodilo 8. listopada 1991. godine. Učiteljica glazbene kulture Helena Filipović imala je važnu ulogu u ovogodišnjem programu.

Za nastup je, osim dječjeg zbora, uvježbavala i učitelje Ranka Hrsa, Ivana Korenyja, Darka Jelekovca i Tomislava Turkalja koji su, zajedno sa zborom, izveli pjesme Ne dirajte mi ravnicu, Iznad polja makova i U boj, u boj. Nastupili su u odorama koje im je za potrebe nastupa  posudila Turistička zajednica grada Siska.

Danijela Selak, učiteljica

Obilježili smo Dan neovisnosti

Autor: DANIJELA SELAK, 12. 10. 2016.

Danijela Selak, učiteljica