Edukacija 'Rad s darovitim učenicima'

Autor: Administrator , 5. 3. 2012.

U prostorima naše škole održana je u petak 2.ožujka edukacija za učitelje pod nazivom 'Rad s darovitim učenicima'.

Seminar je dio projekta 'Korak prema vrhu-Iskra' čiji su ciljevi poboljšati kvalitetu i učinkovitost obrazovnog sustava, definirati darovitost, navesti obilježja darovite djece i mogućnosti pristupa identifikaciji darovitih, usmjeravati na različite oblike rada s njima te osnažiti kreativnost i inovacije, potaknuti mobilnost i promovirati koncept cjeloživotnog učenja. Nositelj projekta je Sisačko-moslavačka županija s nekolicinom škola partnera. Četiri škole iz naše županije, koje su u ovom projektu, su: Osnovna škola Braća Ribar, Srednja škola Petrinja, Srednja škola Tina Ujevića Kutina i Glazbena škola Novska.

Predavačice i voditeljice edukacije bile su prof.dr.sc. Vesna Vlahović-Štetić i mr.sc. Narcisa Vojnović. Radu edukacije prisustvovalo je 50 sudionika iz 30 osnovnih i srednjih škola iz cijele županije.

Ovaj seminar je uvod u daljnje seminare koji će se na temu darovitosti održavati i dalje za roditelje darovite djece, ali i za darovite učenike.

Edukacija 'Rad s darovitim učenicima'

Autor: Administrator , 5. 3. 2012.