17. 5. 2012. INSTALACIJA RIBAROVACA NA SISAČKOM SAJMU CVIJEĆA 2012.

Autor: Administrator , 18. 5. 2012.

Sisački Sajam cvijeća održat će se ovog vikenda od 18. do 20. svibnja na lokaciji Šetališta Vladimir Nazor.

Ovogodišnju temu sajma: „Prošlost naša i naše planete“ ostvarili smo instalacijom u prostoru gradskog parka koju upotpunjuje cvjetni aranžman plamenih kadifica (tagetes patula). Latinski naziv tagetes ovaj rod je dobo prema etruščanskom proroku Tagesu.

Razmišljajući o mogućnostima interpretacije spomenute teme odlučila sam se na kombinaciju dizajna bicikla marke „Rog“ Ljubljana, panoa s pretpovijesnim razdobljima zemlje, dvije košare s cvijećem, školskog stola i stolca iz sedamdesetih. Instalaciji posebnu čar daju dječji likovni radovi u glinamolu i terakoti, ostvareni u formi reljefa i skulpture. Otisci dlana, stopala, dinosauri, jaje u gnijezdu i reljefima, prikaz ptice, pretpovjesne ribe, trilobita etc., sadržajno su ispunili izložbu.

U realizaciji ove teme sudjelovale su učenice 8.b razreda: Ana Kalvarešin, Ivana Koren, Silvana Tahiri, Katarina Šimek, Katarina Elez i Monika Drndelić.

U pratnji učenica kao i pomoć pri izvedbi pružile su mlade učiteljice Irena Mikšić, Sanja Lovrenović i Kristina Krnjajić.

Sve vezano za tehničku potporu pružili su domari Ivan&Ivan. Zahvaljujemo se autorici ovog hvalevrijednog projekta Tanji Gorti na svesrdnoj podršci kroz dugogodišnju suradnju.

Jasminka Vidović Buinac

17. 5. 2012. INSTALACIJA RIBAROVACA NA SISAČKOM SAJMU CVIJEĆA 2012.

Autor: Administrator , 18. 5. 2012.

Jasminka Vidović Buinac