PRVAŠIĆI U SEOSKOM TURIZMU KEZELE

Autor: Ivan Koreny, 27. 10. 2017.

U utorak 24. Listopada 2017. Godine u 9 i 30 krenuli smo na terensku nastavu u Seoski turizam Kezele  u Šumećanima kraj Ivanić Grada.

Na put smo išli s dva autobusa Vrbanac prijevoza iz Budaševa.

Jedan autobus je najprije oko 9 i 20 u Odri pokupio učenike iz PŠ Žabno, a učenici 1.b ih je dočekao na autobusnoj stanici u Pavičićevoj ulici, a drugi je krenuo s igrališta naše škole.

Vozeći se kroz Sisak, šumu Brezovicu, te Moslavački kraj, učenike smo upoznavali s ljepotama krajolika i znamenitostima na putu.

U Kezele smo stigli oko 10 i 30, gdje su nas srdačno dočekali domaćini.

Odmah smo krenuli u obilazak. Dio učenika je obišao stari  mlin, gdje smo upoznali kako se nakada mljelo, sijalo i spremalo brašno, te vrstama žitarica i njihovom vrijednošću za ljude

Drugi dio učenika je obišao  seosko gospodarstvo sa životinjama (kokoši, patke, guske, svinje, koze, ovce, zečeve i konje).

Kasnije su se grupe zamjenile. Učenicima smo ukazali na nekadašnju gradnju seoskih kuća „hiža“ i razliku u odnosu na gradske kuće. Pokazali i objasnili stare predmete iz svakodnevnog života ljudi sa sela.

Nakon kraće igre oko 12 sati smo došli u restora gdje su učenici vidjeli kako se stvara tijesto za kruh. Nešto kasnije su i sami mijesili tijesto i oblikovali svoja peciva, pletenice i slično. Isto je kasnije ispečeno i na odlasku podijeljeno djeci za degustaciju.

U 13 sati smo imali ručak  (pohani pileći file, pire krumpir, zelje salata, pita od jabuka i sok), a nakon ručka smo otišli na terene Kezelea, gdje su se igrali, a

veći dio učenika je jahao kobilu Lili.

Kući smo krenuli oko 14 i 50. Putem smo pjevali i sumirali dojmove, a u školu smo stigli sat kasnije svi sretni i veseli.

Ostatak fotografija pogledajte u foto galeriji.

Voditelj puta: Krešimir Klarić

PRVAŠIĆI U SEOSKOM TURIZMU KEZELE

Autor: Ivan Koreny, 27. 10. 2017.

Na put smo išli s dva autobusa Vrbanac prijevoza iz Budaševa.

U Kezele smo stigli oko 10 i 30, gdje su nas srdačno dočekali domaćini.

veći dio učenika je jahao kobilu Lili.

Ostatak fotografija pogledajte u foto galeriji.

Voditelj puta: Krešimir Klarić