ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Autor: Ivan Koreny, 5. 3. 2018.

Naša je škola i ove godine bila domaćin županijskog natjecanja mladih tehničara. U petak  2. ožujka 2018. godine održano je tako 60. županijsko natjecanje mladih tehničara na kojem je sudjelovalo 82 učenika iz 26 osnovnih škola Sisačko – moslavačke županije.

Troje učenika naše škole branit će svoje znanje i vještine na državnoj razini Smotre mladih tehničara 2018.

1. mjesto: MAKETARSTVO I MODELARSTVO: E. H. – 5. razred,  75 bodova, mentorica: Marija Vrbanac

1. mjesto, FOTOGRAFIJA: N. M. – 6. razred,  79 bodova, mentorica: Marija Vrbanac

1. mjesto: MODELARSTVO UPORABNIH T. T.: S. M. – 8. razred  73 boda, mentorica: Marija Vrbanac

3. mjesto: GRADITELJSTVO: B. L. - 6.b razred

3. mjesto: STROJARSKE KONSTRUKCIJE: I. K., 7.b

6. mjesto: OBRADA MATERIJALA: Ivan Škorić, 7.c

Ravnateljica škole Vesna Šebek je sudionicima i mentorima zaželjela dobrodošlicu, dok je natjecanje otvorila Ivanka Roksandić, predsjednica Skupštine sisačko – moslavačke te dodala da su ovakva natjecanja dobra za predmet Tehnička kultura koji je u jednom razdoblju bio zapostavljen, a koji privlači djecu k izboru njihovih budućih zanimanja. Istaknula je i vjeru da među sudionicima sigurno ima velik broj onih koji će se odlučiti upravo za tehnička zanimanja, a poznato je da je tehnika budućnost razvoja gospodarstva.

Pravila natjecanja objasnila je predsjednica županijskog povjerenstva za tehničku kulturu Ana Majić: „Pravila su se mijenjala, a prema zadnjima po kojima provodimo natjecanja imaju dva područja, zapravo dvije mogućnosti za učenike da se mogu natjecati kroz školski program tehničke kulture, to su H područja i P područja gdje se mogu natjecati i kao osnovnoškolci, ali i kao članovi klubova izvan škole, u izvannastavnim aktivnostima. Na ovom županijskom natjecanju pravila su vrlo jasna, dakle učenici koji osvoje prvo mjesto izravno su pozvani na državno natjecanje.“

Marijana Zabrešćak

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Autor: Ivan Koreny, 5. 3. 2018.

3. mjesto: GRADITELJSTVO: B. L. - 6.b razred

3. mjesto: STROJARSKE KONSTRUKCIJE: I. K., 7.b