Izvrsnost u Područnoj školi Žabno

Autor: Marijana Zabrešćak, 24. 3. 2018.

U Područnoj školi Žabno dana 21. ožujka 2018. godine oodržan je projektni dan Izvrsnost. Svaki je razredni odjel imao svoju temu.

Prvi razred vratio se u prošlost uživajući u djelima hrvatskog Andersena – Ivane Brlić Mažuranić. Učiteljica Štefica Šantić je odjećom  i zanimljivom scenografijom kroz priče  prikazala učenicima vrijeme u kojem je živjela i djelovala Ivana Brlić Mažuranić.

Vrijedne i kreativne ručice učenika 2. razreda izradile su pod mentorstvom učiteljice Martine Saitlik  lutke prema likovima iz djela poznate spisateljice Jadranke Čunčić – Bandov. Svojim su uradcima učenici obogatili lutkarski igrokaz koji je bio kruna radionice Izvrsnost u kazalištu.

Učenici 3. razreda saznali su više o biciklu kao izvrsnim i ekološki najprihvatljivijim  prijevoznim  sredstvom. Tako su u prvom dijelu projektnog dana pomoću prezentacije saznali o nastanaku i razvoju bicikla kroz povijest. Razgovarajući o sigurnoj vožnji bicikla u prometu, upoznali su prometne znakove te prometna pravila vezana za vožnju bicikla. Na kraju projektnog dana organizirana je radionica na kojoj su učenici od savitljive žice izrađivali svoju viziju bicikla . Jedna grupa učenika odlučila se za izradu starog bicikla koji je imao veliki kotač  i na kojem su bile pedale dok je druga grupa učenika izradila suvremeni bicikl. Kruna ove radionice bila je izložba učeničkih radova.

Rockeri iz 4. razreda su s učiteljicom engleskog jezika Katarinom Dumančić Kežman upoznali su  The Beatles, kultni rock - pop  sastav iz  Velike Britanije . Uživajući u zvucima rocka, učenici su pokazali svoj likovni dar te bojama pokazali svoje viđenje Johna Lennona, poznatog člana grupe The Beatles.

Mirjana Kraker, učiteljica PŠ Žabno

Izvrsnost u Područnoj školi Žabno

Autor: Marijana Zabrešćak, 24. 3. 2018.

Mirjana Kraker, učiteljica PŠ Žabno